Teknoloji

Google Fotoğraflar Çöp Kutusundan Silinenleri Geri Getirme

Google fotoğraflar çöp kutusundan silinenleri geri getirme işlemleri nasıl yapılır ? Google fotoğraflardan silinen resimler nasıl kurtarılır ? gibi tüm sorularınızın tüm cevaplarına sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. 

Google Fotoğraflar, ülkemizde son birkaç yılda muazzam bir popülerlik . Google Fotoğrafların en iyi yanı, insanların boş alan kalma endişesi yaşamadan istedikleri kadar fotoğraf kaydetmelerine olanak tanıyan bir bulut hizmetine dayalı olmasıdır. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı güvenli bir şekilde saklamanın ve yedeklemenin en uygun yolu olduğu inkar edilemez.

Günümüz modern çağında, insanların her tatile çıktıklarında veya özel günlerinde binlerce yüksek kaliteli resme tıklamaları ve harika videolar çekmeleri oldukça normaldir.

Tek sorun, telefonda sınırlı alan olmasıdır. Sonuç olarak, özellikle zaten binlerce kayıtlı fotoğrafınız varsa, bu resimleri ve videoları telefonun dahili deposunda saklamak mümkün olmayabilir. Çoğu kişi, telefonlarında yer açmak için fotoğraflarını ve videolarını Google Fotoğraflara yükler. Daha sonra bu fotoğrafları dizüstü bilgisayarınızda, bilgisayarınızda, cep telefonunuzda ve diğer herhangi bir cihazda görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, fotoğraflarınızın telefon belleğinden veya SD karttan yanlışlıkla silinmesi durumunda görüntüleyebilmeniz için Google Fotoğraflar ‘da fotoğraflarınızın bir yedeğini oluşturmanız gerekir. Ancak bazen, belirli fotoğrafları aynısı için herhangi bir yedekleme dosyası oluşturmadan veya doğrudan Google Fotoğraflar yedeklemesinden siliyoruz.

Soru, Google fotoğraflar çöp kutusundan silinenleri geri getirme işlemleri nasıl yapılır? Artık endişelenme! Burada, Google Fotoğraflardan silinen fotoğrafların nasıl geri getireceğinize dair eksiksiz bir kılavuz bulabilirsiniz.

Google Fotoğraflardan Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

Google fotoğraflardan silinen fotoğraflarınızı geri getirmek için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Verilen işlemler en basit işlemden en karmaşık işleme göre sıralanmıştır. Sizlerde yaşadığınız olayları ve aklınıza takılan soruları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

1. Google Fotoğraflar Da Çöp Kutusundan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Google Fotoğraflar’ın en iyi yanı, silinen tüm fotoğrafları ve videoları, onları sildiğiniz tarihten sonraki 60 gün boyunca çöp kutusu klasöründe tutmasıdır. Son olarak Google fotoğraflar çöp kutusundan silinenleri geri getirme işlemleri için aşağıda verilen metotları deneyiniz.

Bu nedenle, resimleri silmenizin üzerinden 60+ gün geçmediyse, silinen fotoğrafları kurtarmak için Google Fotoğraflar’ın çöp kutusunu kontrol edin.

İşte şunları yapabilirsiniz:

 • Google Fotoğraflar uygulamasını açın.
 • En alttaki Kitaplık’a dokunun.
 • “Çöp Kutusu” veya “Çöp Kutusu”nu seçin.
 • Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları basılı tutun ve seçin.
 • Google Fotoğraflar’a kaydetmek için Geri Yükle’ye dokunun.
 

Silinen Google fotoğrafları da bilgisayarınızdan geri yüklenecektir. Bunları e-posta veya diğer fotoğraf paylaşım uygulamaları aracılığıyla telefonunuza gönderebilirsiniz. Google fotoğraflarını bilgisayarınızdan sildiyseniz, bunları nasıl kurtarabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Bilgisayarınızda Google Fotoğraflar’ı açın.
 • “Bin” e gidin.
 • Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçin.
 • “Geri Yükle” düğmesine tıklayın.
 • İşte bu, Google Fotoğraflar’a kaydedilecek.
 

Bu, fotoğrafları albümünüze geri getirecektir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu hile son 60 gün içinde silinen fotoğraflar için geçerlidir. Bundan sonra, Google Fotoğraflar’dan kalıcı olarak kaldırılacak ve geri alınamayacak. Onları almak için fotoğraf kurtarma yazılımını kullanmanız gerekecek.

2. Google Fotoğraflar Kurtarma Uygulaması

Google Play Store ve App Store’da çok sayıda fotoğraf kurtarma uygulaması bulunmaktadır. Telefonunuza fotoğraf kurtarma uygulamasını indirip yükleyebilir ve telefonunuzdaki silinen fotoğrafları ve videoları almak için talimatları takip edebilirsiniz.

 

Fotoğraf kurtarma uygulamalarının en iyi yanı, kaliteyi kaybetmeden orijinal fotoğrafları elde etmenize yardımcı olmalarıdır. Yalnızca fotoğrafları değil, silinen videoları ve diğer medya içeriğini de almanıza yardımcı olur. Fotoğraf kurtarma yazılımı aşağıdaki durumlarda en iyi seçenekleri sunar:

 • Fotoğrafların veya videoların yedeğine sahip olmadığınızda.
 • Silinen fotoğraflar, Google Fotoğraflar’ın çöp kutusu klasöründen kalıcı olarak kaldırılır.
 • Fotoğrafları tüm cihazlardan sildiniz.
 • Fotoğrafları sakladığınız harici kart, kalem sürücü ve diğer donanım araçları yoktur.

3. Google Fotoğraflar Desteği ile iletişime geçin

Hiçbir şey işe yaramadığında, son çareniz Google Destek ekibiyle iletişime geçmektir. Kaybolan ve çalınan fotoğrafları anında kurtarmanıza yardımcı olurlar. Destek ekibiyle şu şekilde iletişime geçebilirsiniz:

 • support.google.com/drive/ adresini ziyaret edin.
 • Ekranın sağ altında bulunan “Bize Ulaşın”ı seçin.
 • Bir iletişim formu bulabileceğiniz bir ekrana yönlendirileceksiniz.
 • Mesajınızı tüm ayrıntılarıyla bırakın.
 • Destek ekibi 24 saat içinde size geri dönüş yapacaktır.
 

Çözüm

Aylar önce sildiğiniz eski fotoğrafları veya telefonunuzdan yanlışlıkla silinen son fotoğrafları kurtarmak oldukça basittir. Google Fotoğraflar uygulaması, hemen hemen her tür fotoğrafı kurtarmak için tek durak noktanızdır. Aklınıza takılan soruları ve deneyimlerinizi bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: İphone silinen fotoğrafları geri getirme

Bu yazımızda sizlerle Google Fotoğraflar Çöp Kutusundan Silinenleri Geri Getirme konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir