Kargo

Fedex Kargo Takip

Fedex kargo takip işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm işlemlere sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. E-ticaret sektörünün gelişmesiyle birlikte lojistik sektörü giderek önem kazanmıştır. İnsanlar internet üzerinden alışveriş yaptıklarında satın aldıkları ürün hakkında sürekli olarak takip yapmak istemektedirler. Bu sayfada yer alan bilgiler sayesinde Fedex kargo takip işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Diğer kargo takip işlemleri için tıklayınız. 

FEDEX KARGO TAKİP İŞLEMLERİ

FedEx kargo takip işlemleri sayesinde yurt dışı ve yurt dışı üzerinden satın aldığınızın ürünler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirisiniz. Paketiniz yola çıktığı anda Fedex kargo uygulamaları sayesinde takip işlemleri yapılabilmektedir. 

Fedex kargo takip işlemleri için öncelikle yurtdışı gönderinizin teslim edildiğinden emin olmanız gerekmektedir. Kargonuz teslim alındığı andan itibaren sms ve mail ile bilgilendirme sağlanacaktır. Bu işlem zaman zaman uygulanamadığından satın aldığınız internet sitesinden kargo takibi adımlarını takip edebilirsiniz. 

Kargo firmasına teslim edilen ürünlerinizde kargo takibi yapabilmek için takip koduna ihtiyacınız olacaktır. Bu kod ile ürünleriniz hakkında 7 gün 24 saat haberdar olabilirsiniz. 

FEDEX SORGULAMA

FedEx sorgulama işlemleri sayesinde ürünlerinizin ne zaman, hangi bölgede olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yola çıkan ürünleriniz çeşitli gümrük işlemlerinden geçmektedir. Ürünlerinizin gümrük işlemlerinde yaşadığı sorunları Fedex sorgulama işlemleri sayesinde anbean takip edebilirsiniz. Sms ve diğer bildirim servisleri tarafından sizlere ulaşılamadığında sizlerin kargonuzu dikkatle tavsiye etmesini öneriyoruz. Örneğin 3 iş günü içerisinde gelecek bir kargonuz gümrük sırasında gecikmeye takıldığında tahmin ettiğiniz günlerden çok daha sonra gelebilir. Kargo kuryelerinin sizleri adresinizde bulamadığı durumlarda paketinizi teslim etmeyecektir. Bir dizi kargo takip seçeneği vardır. Bu seçenekler aşağıda listelenmiştir.

FEDEX KARGO TAKİP SEÇENEKLERİ

Fedex kargo takip seçenekleri müşterilerin memnuniyeti amacıyla tasarlanan geniş kitlelere hitap eden seçeneklerdir. Kargo takip işlemleri gönderi takibi adı altında orijinal web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Site üzerinde bulunan gönderi takibi sekmesi altından kargo takip kodunuz ile detaylı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

REFERANS NUMARASI İLE FEDEX KARGO TAKİP

Fedex referans numarası ile kargo takip işlemleri son derece basittir. Paketinizi gönderen kişinin sizlere ilettiği referans numarası ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Referans numarası gönderici tarafından belirlenmektedir. Bu sayede elinizde hesap numarası vb. bilgiler olmasa da kargonuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

FEDEX KARGO TAKİP BİLDİRİMLERİ

Fedex kargo takip bildirimleri müşterileri olası olumsuzlukları haberdar için kullanılmaktadır. Ayrıca kargonuzun teslim alınacağı ve teslim edileceği günler hakkında bilgilendirmek amacıyla da bildirim sistemleri kullanılmaktadır. Bildirim türleri 3’e ayrılmaktadır. 

  • Ayrıntılı Sonuçlar: Bu bildirim tipinde web site üzerinden edinebileceğiniz ayrıntı takip bilgilerine erişebilirsiniz. 
  • İstisna Bildirimi: Yola çıkan kargonuz daha önce de belirttiğimiz gibi bir dizi işlemlerden geçmektedir. Gümrük vb. işlemler yüzünden paketiniz belirlenen tarihlerden çok daha geç gelme ihtimali vardır. Bu gibi işlemlerden dolayı oluşacak gecikmeler mesaj olarak gönderilmektedir. 
  • Teslimat Bildirimi: Paketinizin yola çıkış anından ve teslim edilişine dair yapılan otomatik mesajları kapsamaktadır. Mesaj içerisinde paketinizi teslim eden kişi, teslim alan kişi ve tahmini teslimat tarihi yer almaktadır. 

 

Bu yazımızda sizlere Fedex Kargo Takip İşlemleri konusunu ele aldık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir