Facebook

Facebookta Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Facebookta ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu? sorusu son zamanlarda oldukça fazla araştırılmaktadır. Sizlerde bir sayfa veya profile ait bir resmin ekran resmini almak veya kaydetmek istiyor olabilirsiniz. Bu isteğe sahip olan kişiler genel olarak hesap sahibine bildirim gidip, gitmediği hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu içeriği dikkatli bir şekilde okuyarak Facebook ta ekran görüntüsü aldığınızda bildirim gidip gitmediğine ulaşabilirsiniz. Facebook, hayatınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için harika bir yerdir. Bununla birlikte, istediğiniz her şeyi ve her şeyi kaydetme ve ekran görüntüsünü alma yeteneği gelir. Ancak, zaman geçtikçe, kullanıcıların yayınlanan bir şeyi yakalaması ve daha sonra gönderinin kaldırıldığını öğrenmesi alışılmadık bir durum değildir. Ekran görüntüsü alma, harika anları çevrimiçi olarak yakalamanın basit bir yoludur.

Ancak sosyal medyada hiçbir şey kalıcı değildir, özellikle içerik oluşturucunun herhangi bir gönderiyi kalıcı olarak silmesi gerektiği konusunda tam kontrol söz konusu olduğunda. Facebook ekran görüntüsü bildirimi, kullanıcılar için bir gizlilik önlemi aracıdır. Snapchat gibi sosyal medya platformları bunu zaten uygulamıştır. Facebook’a ne dersin? Bir resmin veya hikayenin ekran görüntüsünü aldığınızda Facebook bildirim veriyor mu? Bu yazıda, Facebook ekran görüntüsü bildirimi ile ilgili bu acil soruyu cevaplayacağım.

Neden Facebook Resim ve Hikaye Ekran Görüntüsü Bildirimi? 

Facebook, kullanıcıların izinsiz olarak birbirlerinin profilini görebildiği, gönderileri paylaşabildiği, hikayeleri kaydedebildiği ve makaraları paylaşabildiği devasa bir çevrimiçi kullanıcı topluluğudur. Gizlilik nedeniyle, bu, kullanıcıların Facebook resimleri ve hikaye ekran görüntüleri ile ilgili sorular sorduğu endişeleri alevlendirdi. “Birinin Facebook hikayenizin ekran görüntüsünü alıp almadığını görebilir misiniz”, “Birinin Facebook resminizin ekran görüntüsünü alıp almadığını görebilir misiniz”, “Facebook hikayenizin ekran görüntüsünü alıp almadığınızı görebilir misiniz” ve “Birinin Facebook hikayenizin ekran görüntüsünü alıp almadığını görebilir misiniz” gibi sorular. , Forumlarda ve gruplarda “Facebook resminizin ekran görüntüsünü birisinin alıp almadığını görebiliyor musunuz” ve benzeri konular.

Facebook kullanıcıları, Facebook’tan birisi gönderilerini, profil resimlerini ve hikayelerini ekran görüntüsü aldığında kullanıcıları bilgilendiren bir özellik sunmasını istedi.

 

Bir Resmin Ekranını Çektiğinizde Facebook Haber Verir mi?

Bu bir süredir merak ettiğim bir soru. İnsanların bu soruyu sorduğu gönderiler gördüm ve insanların özelliği açıkladığını gördüm. Bazıları, resimleri ve hikayeleri başka bir yerde kullanmak üzere kaydetmek için ekran görüntüsü aldıklarını söylüyor, ancak çoğu insan resimleri duvarlarına göndermek için ekran görüntüsü alıyor gibi görünüyor. Bu yaygın bir uygulamadır ve çoğu insan bunun hakkında iki kez düşünmez. Ancak, Facebook’un ekran görüntüleriyle ilgili bildirimlerini nasıl yönettiğine dikkat etmek önemlidir.

Peki Facebook bir resim görüntülediğinizde bildirim veriyor mu? Ne yazık ki, bir resmin ekran görüntüsünü aldığınızda Facebook bildirim vermiyor. Ancak Messenger’da kaybolan mesajlar için, birisi ekran görüntüsü aldığında kullanıcılar bilgilendirilir. Birisi ekran görüntüsü aldığında Facebook kullanıcıları bilgilendirmediğinden, hassas gönderiler, resimler veya videolar yayınlamadığınızdan emin olun.

Gizlilik ayarları aracılığıyla, Facebook hesabınızı silmenize gerek kalmadan belirli bir kişiden Facebook gönderilerini gizleyebilirsiniz.

 

Bir Hikayenin Ekran Görüntüsünü Aldığınızda Facebook Haber Verir mi?

Oldukça basit: HAYIR.

Facebook’un belirli bir ekran görüntüsü politikası yoktur. Posterden onay almayan herkes hikayenin ekran görüntüsünü alabilir.

Herkes bir akıllı telefonda bir Facebook Hikayesinin ekran görüntüsünü alabilir ve akıllı telefon ile PC arasında hiçbir fark yoktur.

Hikaye gönderilerinin ekran görüntülerinden haberdar olduğunuz Instagram veya Snapchat’ten oldukça farklı.

Facebook, birisinin Facebook gönderilerinizin ekran görüntüsünü alması hakkında sizi bilgilendiren veya birisi fotoğrafınızı kaydettiğinde size haber veren böyle bir özelliği henüz sunmadı.

 

Messenger Ekran Görüntüsünü Aldığınızda Haber Verir mi?

Uçtan uca şifrelenmiş sohbetlere yönelik son Facebook Messenger güncellemesiyle, kaybolan mesajların ekran görüntülerini algılayabilir. Bu nedenle, Facebook Messenger sohbetinin ekran görüntüsü, ekran görüntüsü alındığında bunu bildirir. Facebook kaybolma özelliği, belirli bir süre sonra mesajları kaldırır. Bu, süre geçmeden önce birisinin ekran görüntüsünü kaybolmadan önce paylaşabileceği, kopyalayabileceği veya alabileceği anlamına gelir. Bildirim uyarısının amacı, kullanıcının içeriğinin ekran görüntüsü alındığında bildirim almasını sağlamaktır. Şu anda, özellik yalnızca iPhone, Android ve iPad cihazlarında kullanılabilir.

 

Facebook Hikayelerini Nasıl Ekran Görüntüsü Alabilirsiniz?

Facebook Stories ekran görüntüsü almanın, cihazınızda diğer ekran görüntülerini alma şeklinizden farklı değildir. Android kullanıcıları için, güç düğmesine ve ses yan düğmesine aynı anda basarak Facebook hikayelerinin ekran görüntüsünü alabilirsiniz. iPhone kullanıcıları, güç düğmesine ve ses seviyesi rocker düğmesine aynı anda basarak Facebook hikayelerinin ekran görüntüsünü alabilirler. Windows PC/Dizüstü bilgisayar için, “ekranı yazdır” düğmesine basarak Facebook hikaye gönderilerinin ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Mac kullanıyorsanız, bir Facebook hikayesinin ekran görüntüsünü almak için komut+shift+3 tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir.

Çözüm

Ekran görüntüleri, daha sonra kullanmak üzere değerli bulduğumuz belirli içerikleri kaydetmenin hızlı bir yoludur. Şu anda Facebook, fotoğraflarının ve hikayelerinin ekran görüntüsü alındığında kullanıcılara bildirim göndermiyor. Umarım bu makale, Facebook resimleri ve hikaye ekran görüntüleri çekmeyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamıştır.

İlginizi Çekebilir: Facebook silinen numaralar nasıl geri getirilir ?

Bu yazımızda sizlere  Facebookta Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor Mu? hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir