Teknoloji

Discord botu nasıl yapılır?

Discord botu nasıl yapılır ?Discord botları, Discord kanallarınızdaki çeşitli otomatik görevleri devralabilir. Önkoşul, kendi Discord sunucunuza sahip olmaktır . Nasıl Discord botu oluşturacağınızı ve önceden hazırlanmış bir botu sunucunuza nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Hızlı Bir Şekilde Discord Bot Yapma

Önceden programlanmış bir Discord botu nasıl entegre edilir:

 1. Discord bot listesi sunan bir web sitesinden bir Discord botu seçin (örn. “top.gg”).
 2. Bot web sitesinde “Davet Et” e tıklayın.
 3. Sunucunuzu seçin ve bota ihtiyaç duyduğu izinleri verin.
 4. Bot daha sonra Discord sunucunuza eklenecektir.

Kendi Discord botunuzu nasıl oluşturabilirsiniz:

 1. Discord hesabınızda “Geliştirici modu”nu açın.
 2. “Discord API” üzerine tıklayın.
 3. Geliştirici portalında, “Uygulamalar” üzerine tıklayın. Tekrar giriş yapın ve ardından “Uygulamalar” menüsünde “Yeni Uygulama” seçeneğine tıklayın.
 4. Botu adlandırın ve ardından “Oluştur”a tıklayın.
 5. “Bot” menüsüne gidin ve “Add Bot” kullanarak bir belirteç oluşturun.
 6. Bot belirtecini kullanarak botunuzu programlayın ve dosyayı kaydedin.
 7. Botunuz için diğer ayrıntıları “Genel Bilgiler” altında tanımlayın.
 8. “OAuth2”ye tıklayın, “bot”u etkinleştirin, izinleri ayarlayın ve ardından “Kopyala”ya tıklayın.
 9. Botunuzu eklemek için sunucunuzu seçin.

 

Discord botu nedir?

Botlar internetin merkezi bir parçası haline geldi. Bu otomatik programlar görevleri üstlenebilir ve bunları bağımsız olarak yerine getirebilir. Örneğin, bir bot müşteri hizmetleri ortağı olarak hareket edebilir, sosyal medyadan veri toplayabilir veya arama makinelerini geliştirmek için web’de gezinebilir. Discord’da kullanıcılar, sunucularının işlevselliğini veya eğlence değerini artırmak için çeşitli özelliklere sahip botlar kullanabilir .

Son olarak Discord botlarının bazı popüler biçimleri şunları içerir:

 • Otomatik olarak müzik çalan discord müzik botları
 • Discord’un ses kontrolü için sesli komut botları
 • Oyun entegrasyonu, otomatik bildirimler ve moderasyon gibi çeşitli işlevleri birleştiren çok yönlü robotlar
 • Çeviri robotları
 • Sunucu verilerini analiz etmek için istatistik botları

Discord botları, özel bir Valheim sunucusu veya Minecraft sunucusuyla otomatik olarak iletişim kurabildikleri , kullanıcı davranışını değerlendirebildikleri ve Discord ile oyun sunucusu arasında bir bağlantı kurabildikleri için oyun topluluğu için özellikle pratiktir.

Discord botu nasıl yapılır: Adım adım kılavuz

Henüz bir hesabınız yoksa, ihtiyacınız olan ilk şey bir Discord hesabıdır . Ardından, botu entegre edeceğiniz kendi Discord sunucunuzu kurmak için hesabı kullanın. Bu noktadan itibaren bir Discord botu kullanmak için iki seçeneğiniz var:

Önceden programlanmış bir Discord botu entegre edin

Yetenekli bir programcı değilseniz, yapabileceğiniz en iyi şey, önceden programlanmış sayısız bottan birini kullanmaktır . “top.gg” gibi web sitelerinde geniş veya özel işlevlere sahip çok çeşitli botlar bulabilirsiniz.

Önceden programlanmış bir Discord botu kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1 : “top.gg” gibi bir Bot listesi web sitesine gidin. Bir bot seçtikten sonra, bot web sitesine yönlendirileceksiniz. Alternatif olarak, doğrudan seçtiğiniz Discord botunun web sitesine gidebilirsiniz Örneğin, müzik botu Hydra’yı indirmek istediğinizi biliyorsanız, doğrudan “hidra.bot” web sitesine gidebilirsiniz.

Adım 2 : Discord botunu Discord sunucunuza davet etmek için bot sayfasındaki “ Davet Et ” seçeneğine tıklayın.

Adım 3 : Discord hesabınız için giriş bilgilerini girin.

Adım 4 : Bu noktada Discord botunu eklemek istediğiniz sunucuyu seçebileceğiniz bir pencere açılmalıdır. Bot’a gerekli izinleri verin .

Adım 5 : Bot daha sonra kanalınızda bir kullanıcı olarak görünecektir. Botun özelliklerini ve komutlarını genellikle bot talimatlarında veya “.help” komutunu kullanarak okuyabilirsiniz.

Kendi Discord botunuzu oluşturabilirsiniz

Önceden yapılmış bir bota güvenmek istemiyor ve kendi programınızı yazmayı tercih ediyorsanız, temel programlama bilgisine sahip olmanız gerekir . Bu, bu seçeneği yeni başlayanlar için önemli ölçüde daha karmaşık hale getirir. Bununla birlikte, uygun becerilerle, seçtiğiniz programlama dilinde kendi Discord botunuzu yaratmanız kesinlikle mümkündür Bu amaçla Discord, bir belirteç (şifre) içeren yeni bir uygulama kaydedebileceğiniz bir geliştirici API’si sunar.

İhtiyacın olacak:

 • Kendi Discord sunucunuz
 • node.js (bir JavaScript aracı) veya Python 3 gibi programlama araçları
 • Notepad++ (metin düzenleyici)

Kendi Discord botunuzu oluşturmak için şu adımları izleyin:

Adım 1 : Discord hesabınıza giriş yapın ve kenar çubuğundaki “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın. Ardından ” Geliştirici Modu “nu etkinleştirin. Ardından “Discord API” üzerine tıklayın.

Adım 2 : Geliştirici Portalında sol taraftaki kenar çubuğunda bulunan “Uygulamalar” seçeneğine tıklayın. Hesabınıza tekrar giriş yapın ve ardından “ Yeni Uygulama ” yı tıklayın.

3. Adım : Botunuza bir isim verin ve ardından “ Oluştur ”a tıklayın.

Adım 4 : Sol kenar çubuğundaki “Bot” seçeneğine tıklayın, ardından bir bot hesabı ve bot jetonu oluşturmak için “Bot Ekle” seçeneğine tıklayın. Botun API ile bu şekilde iletişim kurması nedeniyle belirteci not alın.

Adım 5 : Şimdi botunuzu programlamaya başlama zamanı. Bu, gelişmiş programlama adımlarını içerdiğinden, programlama dilleri ve araçları hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız. Bir IDEA programlama ortamı , Python 3 veya node.js gibi programlama araçları veya Notepad++ gibi bir metin düzenleyici kullanın. Botu yazdıktan sonra bot dosyasını kaydedin.

 

Adım 6 : Discord’da Geliştirici Moduna geri dönün, ” Genel Bilgiler “e gidin ve açıklama ve uygulama simgesi gibi ayrıntıları ayarlayın.

Adım 7 : ” OAuth2 ” ye gidin ve ” Kapsamlar ” alanında ” bot ” kutusunu işaretleyin. Ardından Discord botunuz için izinleri ayarlayın.

Adım 8 : İstemci kimliğini içeren kimlik doğrulama bağlantısı aşağıdaki gibi görünmelidir:

 

https://discordapp.com/oauth2/authorize?&client_id=IHRE-ID&scope=bot&permission=8
 

 

Bot bağlantısını sunucunuza eklemek için “ Kopyala ”ya tıklayın.

Adım 9 : Botunuzu eklemek için Discord sunucunuzu seçiniz.

 

Bu içeriğimizde sizlere Discord botu nasıl yapılır ? adlı içeriğimi aktardık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir