CS:GO Rehberi

Cs Go Fps Arttırma İşlemleri

Cs Go Fps Arttırma İşlemleri için bu sayfada verilen adımları takip edebilirsiniz. FPS (Saniyedeki Kare Sayısı) – adından da tahmin edebileceğiniz gibi, oyunun sunduğu saniyedeki kare sayısını gösteren bir gösterge. Bu değer ne kadar yüksek olursa oyun o kadar akıcı ve oynaması o kadar kolay olacaktır. Çoğu zaman, düşük bilgisayar performansı veya ekrandaki çok sayıda ayrıntı (dış görünümler, çekiçler, duman, yere atışlar, tek bir yerde birçok karakter modeli) nedeniyle FPS düşer.

Batmayı önlemek için onu izlemeniz gerekir. FPS göstergesini etkinleştirmek için konsola gitmeniz ve oyun arayüzüne önemli bilgileri (FPS/Paket Kaybı/Tickrate/Ping, vb.) içeren özel bir pencere ekleyecek olan “ net_grahp 1 ” özel komutunu girmeniz gerekir.

Counter-Strike : Global Offensive’de zayıf bilgisayarlarda düşük FPS sorununu çoğumuz yaşamışızdır. Web’de, FPS’yi artıranın kendi seçimleri olduğunu iddia eden bir ton farklı kılavuz ve yapılandırma bulabilirsiniz, ancak bu bir aldatmacadır. Bilgisayarlarımızın farklı yapıları nedeniyle %100 çalışma seçeneği yoktur. Tek bir çıkış yolu var – bireysel bir ayar seçimi, aşağıda FPS’yi etkileyen parametrelerin bir listesi var.

CS:GO FPS artırma için başlatma seçeneklerinin listesi

-tickrate 128 +fps_max 0 -novid -nojoy -high -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0 +mat_queue_mode 2 -disable_d3d9ex -r_emulate_g -softparticlesdefaultoff -threads vb.

Önyükleme seçeneklerinin şifresini çöz

· -tickrate 128 , -valve olmayan sunuculardaki tıklama oranını değiştirir (rekabetçi veya dereceli oyunlarda kullanamazsınız), bu seçeneğin nasıl çalıştığına dair en iyi örnek için FACEIT’e bakabilirsiniz.

· +fps_max 0 konsol komutu, kare hızı sınırı kaldırılır (varsayılan olarak açıktır).

· -novid , performanstan tasarruf etmek için oyun başlatıldığında Valve’ın giriş filmini devre dışı bırakır.

· -nojoy , tüketilen az miktarda RAM’den tasarruf etmek için gamepad desteğini devre dışı bırakır.

· -high , CS:GO işlemine yüksek öncelik atar , bu nedenle bilgisayarınız işlem gücünün çoğunu oyuna ayırır. Kılavuzun tüm kullanıcılarına yönelik olmayan bu özellik, bir şeyler ters gittiğinde her zaman kapatılabileceği için sisteminize de zarar verebilir.

· -fullscreen Çoğu oyuncu oyunu varsayılan olarak tam ekran moduna ayarlamış olsa da, bundan bahsetmek gereksiz değil. Oyun bir penceredeyken, sistemler sadece oyunla değil, yazılımınızın kullanıcı arayüzüyle de uğraşmak zorunda kalır, bu da fps’nizi büyük ölçüde düşürür.

· +mat_disable_fancy_blelling 1 , doku grafikleri pahasına FPS’yi artırır.

· +cl_forcepreload 1 konsol komutu, oyun yüklenirken ses ve grafik efektlerin ve diğer dosyaların önceden yüklenmesini başlatır. Kare hızı daha yüksek olacak ve oyun sorunsuz olacak, ancak bu haritanın yüklenmesini etkileyecektir.

-limitvsconst , maksimum gölgelendirici sayısını 256 ile sınırlayarak performansı artırır.

· -forcenovsync dikey senkronizasyonu devre dışı bırakır, genellikle varsayılan olarak devre dışıdır, ancak bazı oyuncular için yararlı olabilir, bazen görüntüyü bozar, böyle bir sorun meydana gelirse, her zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Cs:GO FPS Arttırma Kodları

· +r_dynamic 0 yine kutsamayı devre dışı bırakan bir konsol komutudur.

· +mat_queue_mode 2 , malzeme sistemi kuyruğunu eşzamansız moda geçirir. Bu, performansı hem iyileştirebilir hem de düşürebilir, bu yüzden oynamaya başlamadan önce kontrol edin.

· -r_emulate_g, bazı oyuncular için performansı artırabilen OpenGL emülasyonunu etkinleştirir.

· -softparticlesdefaultoff , yumuşak parçacık efektini kapatır, grafikleri düşürür ancak fps’yi artırır.

· -threads 0 işlevi , belirli sayıda çekirdek kullanmaktan sorumludur. Oyun cihazınızın özelliklerine karşılık gelen değeri ayarlamanız, “0” yerine miktarınızı girmeniz önerilir.

· cl_disable_ragdolls 1 , oyundaki ragdoll fiziğini devre dışı bırakır. İşlev, ölüm animasyonundan sorumludur ve devre dışı bırakılması oyun performansını olumlu yönde etkileyebilir.

· r_drawparticles 0 neredeyse tüm animasyonları kapatır.

· mat_disable_bloom 1 Bloom efektini devre dışı bırakın. İşlev çok özeldir, oyun sırasında hafif patlama animasyonu, kafanızı karıştıracak el bombaları görmezsiniz.

· dsp_slow_cpu 1 ses kalitesini düşürür, ancak iyi bir destek sağlayabilir. Sesin CS:GO oynanışı üzerinde önemli bir etkisi olduğundan, yalnızca son derece zayıf bir oyun cihazına sahip oyuncular için önerilir.

· Func_break_max_pieces 0 haritadaki şişeler, sandıklar, sandıklar, kelebekler gibi nesneleri kaldırır.

· R_eyegloss 0 – performansımızın bir kısmını tüketen gereksiz bir özellik olan karakterin göz kamaşmasını kapatır.

İlginizi Çekebilir: CS:GO Round Sayısı Arttırma 

Bu yazımızda sizlerle Cs Go Fps Arttırma İşlemleri hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir