Blog

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası

Kullandığınız akıllı cihaz üzerinde, bir uygulama indirmek istediğinizde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Farklı nedenlerden dolayı uygulamayı indirmenize izin verilmez. Hatta uygulama cihazınıza indirilmiş olmasına rağmen güncelleme alamayabilirsiniz. Bunlara örnek olarak da “cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası” gösterilebilir. Sizler, cihazınızın uygulamanın yeni sürümüyle uyumlu olmaması halinde bu tarz olumsuzluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunun yaşanmasının nedenleri ve nasıl ortadan kaldırılacağıyla ilgili de yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Neden Oluyor?

Mobil cihazınız üzerinde kullandığınız uygulama mağazalarından platformlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Dönemin popüler uygulamalarını buradan indirebilirsiniz. Ancak bazen indirme onayı alırken size hata bildirimi gelebilir. Bu bildirim de uygulamanın son sürümünün cihazınızla uyumlu olmadığını göstermektedir. Uygulama cihazınız üzerinde çalışmayacaktır. Bunun yaşanmasının birden fazla nedeninin olduğu da söylenebilir.

Nedenlere örnek vermek gerekirse, birincisi, uygulamanın farklı bir işletim sistemine sahip olması aktarılabilir. Yani siz farklı bir sistemle hazırlanan uygulamayı, bambaşka bir format içerisinde kullanamazsınız. Diğer bir hata nedeni olarak da birden fazla hesap kullanıyor olmanız gösterilir. Çünkü sistem içerisinde bir senkronizasyon hatası oluşmaktadır. İndirmek istediğiniz uygulamanın bulunduğunuz bölgede kullanılmaması da geçerli bir faktör olarak gösterilebilir. Hatta karşınıza çıkacak olan en sık nedenlerden biri de cihaz sistem sürümünün cihaz özellikleriyle eşleşmiyor olması bilinir.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Nasıl Çözülüyor?

Eğer siz cihazınızın sürümle uyumlu olmaması hatasını ortadan kaldırmak istiyorsanız, o zaman birden fazla yöntem kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak cihazınızın önbelleğini temizlemeniz önerilir. İşletim sistemini güncellemeniz, uygulama programınızın bölgesel ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Ek olarak eğer hala uygulamayla ilgili sorun yaşıyorsanız o zaman uygulamayı APK olarak da indirmeniz mümkündür. Hata aynı sorunlarla karşılaşmanız halinde size tavsiye edilecek olansa yeni bir cihaz temin etmenizdir.

Birçok kullanıcı, bu gibi problemlerle karşı karşıya kaldıklarından ötürü daha doğru adımlar atmaktadır. Özellikle size sunduğumuz yöntemleri eksiksiz şekilde tamamladığınızda, talep ettiğiniz başarıyla buluşabilirsiniz. Uygulamaları indirmek sizin için sorunsuz ve bir hayli kolay olabilir. Özellikle her uygulamanın yeni güncellemesinden de faydalanma şansına sahip olursunuz. Çoğunluğun önerisiyse, maddi imkana göre yeni nesil bir telefon satın almaktır. Çünkü daha konforlu bir kullanım için, yeni nesil telefonlara sahip olmak gerekir.

 

Dikkatinizi çekebilir: Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor

Bu yazımızda sizlerle Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir