Teknoloji

Bumble Date Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bumble Date Nedir , Nasıl Kullanılır? sorusu hakkında bilgi sahibi olmak için bu içerik tam da sizlere göre. Bumble, 100 milyondan fazla kullanıcısı olan ve yüzde 72’si 35 yaşın altındaki en popüler çevrimiçi flört uygulamalarından biridir.

Çevrimiçi bir flört uygulaması olan Bumble, dünya çapında en popüler uygulamalardan biridir. 2020’de 100 milyondan fazla kullanıcı kaydetti ve bunların yüzde 72’si 35 yaşın altındaydı. Eş veya arkadaş arayanların resimlerle kendi profillerini oluşturabilecekleri ve kaydırabilecekleri Tinder benzeri bir flört uygulamasıdır. tercihlerine ve seçimlerine göre uygun profiller.

Sağa kaydırmak bir profili beğenmek, sola kaydırmak ise bir profili reddetmek anlamına gelir. İki kişi birbirini sağa kaydırdığında, bu bir eşleşme olarak bilinir ve katılımcılar sohbet etmeye başlayabilir. Bu flört uygulamasıyla ilgili en ilginç şeylerden biri, kadının ilk hareketi yapması ve sohbeti başlatması gerektiğidir. Eşleştikten sonraki 24 saat içinde kadın mesajı göndermezse maç kaybedilir ve artık birbirlerine mesaj gönderemezler.

Bumble Date Modu Nasıl Silinir?

Bir ilişki başlattıysanız, Bumble Date modunu kaldırarak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. İşte izlemeniz gereken adımlar:

Bumble uygulamasını açın ve sol alt köşedeki profil simgesine dokunun, ardından Ayarlar’a gitmek için sol üst köşedeki gri dişliye dokunun.

Tarih Modunu devre dışı bırakmak için Tarih Modunun yanındaki seçeneği kapatın.

Bu simgeye tıkladığınızda, flört profilinizin ve tüm bağlantıların kalıcı olarak silineceğini bildiren bir mesaj göreceksiniz.

Tarih modunu yeniden etkinleştirdiğinizde, eski görüşmelerinizi mesaj ekranında göremeyeceksiniz. Bu amaçla özel olduğunu düşündüğünüz konuşmaların ekran görüntülerini almanızı öneririz.

Bumble Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bumble uygulamasını kullanmayı bırakmak ve hesabınızı silmek isterseniz şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Telefonunuzda Bumble uygulamasını açın.
  • Ekranın sol üst köşesindeki profil simgesine tıklayın.
  • Profil ekranının sol üst köşesindeki “Ayarlar”a (dişli simgesi) gidin.
  • Aşağı kaydırın ve ayarlar sayfasının altındaki “Hesabı Sil” seçeneğine dokunun.
  • Hesabı silmek için bir neden seçin.
  • Hesabınızı silmek istediğinizi onaylamak için tekrar “Hesabı Sil”e tıklayın.
  • Hesabınızın silindiğine dair bir onay mesajı alacaksınız.

Son olarak Bumble hesabınızı silmenin, hesabınızla ilişkili tüm eşleşmeleri, mesajları ve diğer verileri kalıcı olarak sileceğini lütfen unutmayın.

 

Bumble Uygulaması İle Alakalı En Çok Merak Edilenler

 

Kullanıcılar, Facebook, telefon numarası ve Apple Kimliği (iOS için) aracılığıyla bir hesap oluşturarak neredeyse mükemmel bir eşleşme bulmak için Bumble uygulamasına erişebilir. Burada Bumble’ın neyle ilgili olduğunu açıklıyoruz:

Bumble’da sohbet başlatan kadınlardır.

Tinder ve diğer flört uygulamalarının aksine Bumble, kadınların erkeklerden gelen mesajlarla bombardımana tutulmalarını önlemek için ilk mesajı göndermelerine izin veriyor. Bir maça rağmen, erkeklerin bir konuşma başlatmasına izin verilmez. Maç 24 saat sonra sona erer.

Bumble ücretsizdir, ancak kullanıcılar ücretli özelliklerden ve avantajlardan da yararlanabilir

Uygulamaya kaydolmak herkes için ücretsizdir, ancak ücret ödeyerek yararlanılabilecek bazı premium hizmetler vardır. Premium hizmet, eşleşmelerinin onlara bir mesaj gönderip göndermeyeceğini görmek için 24 saatlik ek bir uzatma içerir.

Bumble sadece heteroseksüel çiftler için değil

Uygulama, cinselliğinizi tanımlamanızı gerektirmez, ilgi alanlarınızı, tercihlerinizi seçebilirsiniz – erkekler, kadınlar veya her ikisi. İlgi tercihiniz bir kadın-erkek eşleşmesi değilse, uygulama önce herhangi bir kişinin mesaj atmasına izin verir.

Bumble profilleri doğrulandı

Bumble, doğrulanmış bir profil sağlar. Kullanıcıların belirli bir hareketi yaparak fotoğraf çekerek doğrulama işlemini tamamlamaları gerekmektedir. Profiller, olası eşleşmelerin gerçek kişiler olduğunu göstermek için işaretlenir.

Bumble sadece flört için değil

 

Uygulama sadece flört etmekle sınırlı değil, aynı zamanda daha fazla insanla bağlantı kurmak ve arkadaş bulmak için bir platform sunuyor. Bumble’ın iyi bir arkadaşlık kuracağını düşündüğü hemcins kullanıcıların profillerine erişmek için uygulamayı BFF moduna geçirebilirsiniz.

 Dikkatinizi çekebilir: Eşimin Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Edebilirim

Bu içeriğimizde sizlere Bumble Date Nedir, Nasıl Kullanılır? gibi soruların cevaplarına yer verdik. Tüm bunlara ek olarak aklınıza takılan soru ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir