Kargo

Ambar Kargo Nedir

Ambar Kargo Nedir ? Ambar yükleme ve teslim işi nedir gibi sorularınızın cevaplarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Aslında bakıldığında Ambar da bir çeşit kargo işidir. Teslim edilmesi gereken paketin veya ağır yükün bir noktadan başka bir noktaya taşınma işlemidir. Ambar ve kargonun birbirinden ayrılan birkaç noktası bulunmaktadır. Aşağıda bulunan yazıları okuyarak bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 

Ambar Kargo Nedir 

Ambar Kargo nedir ?, nakliye hizmetlerine göre çok uygun ücretli bir metottur. Ambarlar kişisel, şirket bazlı veya depolama alanları gibi müşterilerden gönderilecek kutuları veya paketleri alır adreslere dağıtırlar. Bu yöntemin diğer yöntemlerden farkı, depo taşımacılığının paket bazlı olmasıdır. Bu nedenle depo taşımacılığı, büyük paketlerin taşınması için idealdir. Ambar taşıma mantığına göre parça başı ödeme yapmanız gerekmektedir. Yani farklı ağırlık ve büyüklükteki paketler için aynı tutarı ödemek zorunda değilsiniz. Bu, depoyu müşteriler için daha ekonomik bir yöntem haline getirir. Depo sevkiyatında araca yüklediğiniz paketler transfer noktasına taşınacaktır. Daha sonra diğer müşterilerin paketleriyle birleşerek teslimat noktasına doğru yola çıkarlar. Bu kolaylıklardan ilk göze çarpan avantajlardan bir tanesi de genellikle kargo firması tarafından kabul edilmeyen paketlerinizi – kutularınız taşıma imkanı sunmasıdır. 

 

Ambar Kargo Farkı Nedir

Ambar ve kargo taşımacılığının birbirinden ayrılan belirgin özellikleri bulunmaktadır. Sizlere göre Ambar mı ? daha avantajlı yoksa Kargo mu ? Yorumlara yazabilirsiniz. Ambar ve Kargo farkların aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kargo Nedir ?

Kargo şirketleri günümüzde oldukça fazladır. E ticaret sitelerinin vazgeçilmez taşıma araçları şüphesiz kargo şirketleridir. Kargo şirketleri genellikle düşük desilerden oluşan dosya – paket – kutu taşımaktadır. 100 kg’yi geçen ve 3 metre üzeri uzunluğu geçen paketler teslim alınmamaktadır.

 

Ambar Nedir ?

Kısaca ambar bir çeşit yük toplama alanıdır. Kargo şirketleri belli desiyi geçen paketleri almak istemezler. Bu noktada devreye giren Ambarlar şehir içinde kendi kamyonetleri ile gidecek yükleri kendi alanlarında toplamaktadır. Toplanan yükler 1 kamyon – tır dolacak sınıra geldiğinde transfer edilir. Ambarlar kısaca sevk edilecek yüklerin toplandığı, depolandığı yerlerdir.

 

Sizlere bu yazımızda Ambar Kargo Nedir ? adımlarını aktardır. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir