Kargo

Air Parcel Register

Air Parcel Register ne demek ? Air parcel register uluslararası kargo ne anlama geliyor ? gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. 

Banggood Alışveriş sitesinin gönderi takip sistemine Air Parcel Register adı verilmektedir. Eğer Banggood sitesini Türkçe çevirisi ile kullanıyorsanız bu terim karşınıza Uluslararası Takipli Kargo olarak çıkacaktır. Gönderim tarifeleri arasında sizlere en karlı gelecek kargo gönderim şeklidir. Banggood firması tarafından gönderilen paketleriniz yaklaşık 1 hafta ile 1 ay içerisinde tarafınıza teslim edilecektir. Air Parcel Register seçeneği ile birlikte sunulan vergi iade sistemini de kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Banggood E-Ticaret sitesi yurt dışı gönderimlerinde PTT kargo sistemini kullanmaktadır.  

 

Air Parcel Register Takibi

Air Parcel Register Takip kodu aldıktan sonra yapmanız gereken ilk işlem kargonuzun yola çıkmasını beklemektir. Kargonuz yaklaşık 7 iş günü içerisinde yola çıkarak sorgulanabilir bir hale gelir. Air parcel kodu ile birlikte PTT ve 17 Track sorgulama sayfalarından gönderilerinizi sorgulayabilirsiniz. 

Gönderilerinize ait gümrük vergisi ve diğer masrafları PTT Kargo Dağıtım A.Ş Sayfasından görüntüleyebilirsiniz. 

Banggood Kargo Takip Kodu

Banggood Kargo Takip kodu almak son derece basit bir işlemdir. Sipariş verdiğiniz ürünlerin kargoya verilmesinden hemen sonra kargo takip kodunuz sizlere mail olarak gönderilecektir. Mail adresine veya maile ulaşamıyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok. Hemen e ticaret sitesine giriş yaparak Siparişlerim sekmesine göz atmalısınız. 

Karşınıza gelecek ekranda Kargo Takip Bölümüne göz atarak kargo takip kodunuza ait bilgilere erişebilirsiniz. 

Banggood Kargo Takibi Nasıl Yapılır adlı yazımıza ulaşmak için tıklayınız. 

Banggood Gümrük Vergisi

Banggood Gümrük Vergi sistemi diğer firmalara istinaden en fazla seçenek sunan işletmelerden bir tanesidir. Günümüzde neredeyse tüm ülkeler yabancı ülkelerden gelen ürünlere vergi sistemi uygulamaktadır. Banggood tarafından gönderilen ürünlere de vergi tarifesi uygulanmaktadır. Satın alacağınız ürünlere göre ücretlerde değişkenlik olacaktır. 

Tarafınıza gönderilen kargolara çeşitli vergi sistemleri uygulanmaktadır. Bu vergilerin en başında Gümrüğe sunma bedeli olarak adlandırılan 8TL tutarında bir vergi uygulanmaktadır. Paketinize uygulanacak olan diğer vergiler ürün içeriğine göre değişkenlik gösterecektir. Aklınıza takılan soruları  ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Banggood Vergi Dahil Mi?

Banggood Vergi Dahil mi sorusunun cevabı satın alacağınız ürün ve kargo ebatlarına göre değişkenlik gösterse de genellikle vergiler dahil değildir. Site üzerinden vereceğiniz siparişlerde satın alım sırasında karşınıza  “Tariff Insurance” veya “Tarife Sigortası” seçenekleri gelmektedir. Bu kutucukları işaretlerseniz kargonuza ödediğiniz gümrük vergisi tutarını iade alabilirsiniz. 

Banggood destek sistemi ile bağlantı kurarak vergi iadenizi geri alabilirsiniz. Bu işlem genellikle 14 iş günü sürmektedir. 

 

Sizlere bu yazımızda Air Parcel Register adımlarını aktardır. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde güncelleme fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur. Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir